2a 2k – Longituudses perspektiivis ei tee 10 haigestumist mu lasteaiakarjäärile head.

2a-2k-longituudses-perspektiivis-ei-tee-10-haigestumist-mu-lasteaiakarjaarile-head

2a 2k – Longituudses perspektiivis ei tee 10 haigestumist mu lasteaiakarjäärile head.

Kaua on möödas, ma tean. Astuge mu Uffuff kontorisse ja teeme uuesti tutvust.

Ei, tegelikult ma ei taha, et te tulete. Ei tule keegi mu kodulehele!!! Minge ära siit!!

Kas kõik läksidki ära? Tulge tagasi!

Kes tuli tagasi??? Ei tule siia!

Ma vabandan. Viimasel ajal on mul tujude kontrollimisega natuke probleeme.

Novembris oli mul suur sünnipäev. Siis mõtlesin, et kuna pole pool aastat oma nägu blogis ega instas näidanud, siis kirjutan kohe järgmisel päeval. Kui järgmisel päeval ei jõua, siis vähemalt samal nädalal. Sellega läks hästi..
Igatahes, sain novembris kaheseks. See oli suur asi mulle ja veel suurem vanematele. Mulle broneeriti mänguparadiis ja toodi kohale pannkoogid. Kas teil on olnud mängutoas sellist sünnipäeva, kus pole ühtegi teist last, aga on hunnik täiskasvanuid? No mul nüüd on, kuid minul on veidrad vanemad ka. Ma ei tahaks hästi uskuda, et kõik kutsutud lapsed hakkasid järjest ära ütlema minu pärast.

Näete, üksi saab pidutseda küll, kui mullid otsa ei lõppe.

 

Sünnipäev oli äärmiselt emotsioonirohke ja meeliülendav ehk teisisõnu suht okei. Sain juurde hunniku koppasid , kuigi ma ei luba enam kellelgi nii üldiselt neid nimetada. Täpsemalt öeldes tuli juurde: puldiga roomikutega buldooser, roomikutega ekskavaator ja ratastega laadur. Mul on isiklik (kopa)agent Veiko, kelle käest saate veel täpsemad nimetused.

 

Minu tuba pärast sünnipäeva

 

Alustame aga sealt, kus ma viimati pooleli jäin – aprillist. Siis sain ma endale lapsehoidja. Kutsume teda siin edaspidi Leeks (ilmselt sellepärast, et see on ta nimi). Väga meeldiv naisterahvas. Meie koostöö hakkas kohe algusest sujuma, sest ta alustas meie suhet vaikselt ja rahulikult. Kui meenutada minu tutvust vanematega, siis see algas ju nii, et mind rebiti soojast kohast brutaalselt välja ja eeldati, et ma vastan neile samasuguse vaimustunud näoilmega. Kuidas sina beebile, nõnda beebi sinule…tavatseme me eakaaslastega öelda. Lee aga tuli rahulikult ja pakkus mulle samal kohtumisel ka potti. Mäletate ju, et esimene potitreening oli minu võit ja seetõttu võeti vaheaeg. Koos Leega nad otsustasid nüüd, et jätkatakse vaikselt uue üritusega. Lee ütles mulle ilusti, et kas tuled proovid. Ma läksin. Siis ta ütles piss-piss. Ma tegin piss-piss. Te oleks kõik võinud mu isa nägu näha. Mina nägin. Selle aktsiooniga jätkus vanemate koolitamine. Selle õppetunni nimi oli: “Elus ei hakka kõik toimima nii nagu sa tahad, mõnikord saab ainult Lee selle toimima”. Õhtul suunasid vanemad ise ka mind potile ja ütlesid piss-piss. Väikelaps aga kuvas näoga veateadet ja masin ei andnud soovitud eritist välja. Mõne aja pärast panin hoopis jooksu ja lasin naerdes püksi. Siit järgmine õppetund: “Mõnikord tuleb püksi, kuigi väga tahetakse potti”.
Pott aga hakkas mulle ajaga meeldima ja ma võtsin ta omaks. Täna tahan ma juba privaatsust ja käin üksi ruumis.
Päevad möödusid Leega kenasti ja lõunaund ka magasin. Ei, tõsiselt. Ma tean, mis te mõtlete. Kui kogu aeg on häda, et ma ei maga, siis kas ma jälle lihtsalt kiusan nüüd vanemaid? Jah. Mul ei ole siin isegi põhjendust ega õppetunni nime. Lihtsalt nüüd oli võimalus lõpuks korralikult magada ja magasin. Iga päev magasin lõunaund Lee abiga ja uinusin 5 minutiga.

Siis tuli suvi ja veetsin selle koos isaga kahekesi. See juba kõlab ohtlikult.
Praegu on probleem selles, et ma ei mäleta enam suvest eriti midagi. Käisime väga palju rattaga sõitmas, aeg-ajalt ujumas ja peamiselt mängimas. Võib öelda, ta ei keeranudki mu suve tuksi.

 

Stop. Mul on ükskõik, et sa tahad koju pissile. Mul on vaja 20 minutit koppa vaadata.

 

Seoses pildiga tuleb mulle meelde, et mu omamoodi vanemad ostsid mulle esimese kiivri e-poest ja isa vaatas, et see on väga tuus sõjaväelaiguline mehelik kiiver. Tulemust näete ise – sõidan ringi roosade ponide ja pilvekestega.

 

Kuid siis hakkas suvi lõppema ning siis see algas – minu lasteaiakarjäär. Augusti viimasel nädalal viidi kollektiivi vaatama. Tehti kalli ja jäeti õue koos teiste samasuguste spetsialistidega aega veetma. Alguses ma ei kujutanud ennast igapäevaselt sellises kollektiivis ette. Osad jooksid sihitult ringi, teised sõitsid jooksuautodega sama sihitult. Kolmandad lasid liugu ja neljandad vorpisid liivast mingeid kujusid. Ilmselgelt on siin tööülesanded jagamata või neid polegi.
Esimestel päevadel olin tund aega. Teisel päeval juba natuke tõrkusin minekuga, sest mu tööülesanded olid mulle endiselt arusaamatud.
Siis alustasin aga täiskohaga tööd.

 

 

Kohe saabusid ka esimesed haigused. Tatt jooksis ja köha köhis. Kuidas sa niimoodi sulandud kolleegide sisse ja karjääri tegema hakkad. Minu algne plaan oli järgmiseks aastaks kooli jõuda ja läbida lasteaed möödaminnes nagu maisitükk seedeelundkonnast. Oskasin juba öelda “kapsasääriksääsk” ja “longituudses perspektiivis”, kuid väljaspool kodu ma ei saanudki neid kasutada. Selgus aga, et mu lasteaiakolleegid tegid ka siiski üsna agaralt tööluusi haiguste tõttu ja ma väga ei muretsenud enam. Mina sain aasta lõpuks kirja täpselt 10 tõbe, mis on ehk isegi rekord?
Kõige selle taustal ma selle kohaga seal veel ei harjunud. Minna ei tahtnud, olla meeldis. Kodus rääkisin kõigest, eriti oma parimatest sõbrannadest, keda on 2….sest nad on kaksikud…ja kuna ma neil vahet ei tee, siis nad on minu jaoks mõlemad sama nimega. #topeltrõõm.
Olen nüüd 1.5 nädalat terve püsinud ja seetõttu sel nädalal olen heatujuliselt ja muretult tööle läinud ja võib öelda, et olen harjunud…kuniks ma ümber otsustan jälle.
Seniks soovin kõigile reeglitevastaselt ja hilja head uut aastat ning minust võib kuulda juba järgmisel….korral.

 

 

Treilerauto

 

Kopp

 

Kopp

 

Kus kopp on?

 

 

 

Krdi mais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 thoughts on “2a 2k – Longituudses perspektiivis ei tee 10 haigestumist mu lasteaiakarjäärile head.

  • Harri

   January 7, 2022 at 14:20 Reply

   Oooo, Uffuff.
   See kopaviirus on raske haigus, põen isegi long-koppa.
   Muus osas näen, et käime väga ühte jalga, ju me astroloogilised kaksikud ikka oleme(pidin ka novembrikas olema).

   Aint seda ei saa aru, et kuidas korraga 1.5 nädalat jutti terve vahepeal…mõni mees nihutab inimvõimete piire.

   • Uffuff

    January 7, 2022 at 19:20 Reply

    Ma olen kõrgelt haritud, aga ma ei teadnud, et tegemist on kopaviirusega 🚜 Vaktsiini?

  • Harri

   January 8, 2022 at 12:23 Reply

   Ma hästi ei usu, et selle vastu meite vanuses mõnda toimivat vedelikku leidub. Tuleb õppida sellega koos elama esialgu🤷

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>