4. päev – haiglast koju

4-paev-haiglast-koju

4. päev – haiglast koju

Öösel algas tõsine söömispidu. Kui mina ei ajanud vanemaid üles, siis ajasid nemad mind. Ema hakkas toitma ja isa mässas piimapudelite ja süstaldega ning käis vett keetmas. Koridoris, meie palati juures, asub keetja ja kui esimestel päevadel tundus, et keegi käib öösel kogu aeg kohvi tegemas, siis alles nüüd mõistsime, milleks nad seda kasutavad. Isal õnnestus täna öösel ühe keetja-zombie’ga kohtuda ka. Sellel polnud suurt jututuju. Vastas vaid paari sõnaga, istus diivanil ja mõtles, et miks ta pereplaneerimisel julgemalt sõna ei võtnud.

Hommikul kell 5 pandi mind kaalule ja siis pool kuus tuli tädi sisse ja avaldas kiitust – kaal tõusis vingelt ja lisatoidult võeti mind maha.

Viimasel ajal lõbustan end sellega, et jätan uue väljaheite ja uriinikoguse selleks hetkeks, kui vanemad on mind ära puhastanud ja hakkavad uut mähet alla panema. Ei tea, kui kaua nad selle üle veel naeravad.  

Kuna meievanustel võib olla palju erinevaid soove ja probleeme, siis peavad vanemad õppima lugema käemärke ja tajuma erinevaid helikõrgusi, et mõista, mis parajasti probleemiks on. Minu jaoks on söök püha, seega võtsin kasutusele konkreetsed märgid, mis isu tekkimisel kasutusele võtta. Lisaks tavapärastele kätega vehkimistele, käe lutsutamisele ja kergele jonnile, ütlen emale “uff uff” ja ta mõistab mind juba esimesest sõnast. Soovitan kõikidele eakaaslastele need asjad võimalikult konkreetseks teha. Ülejäänud muredega las nuputavad ise, mis viga on.

Täna aga tuli uudis – võime koju minna. Mul pole muidugi aimugi, mis see on ja kus see asub, kuid vanemad olid igatahes rõõmsad. Mind uuriti ja mõõdeti. Vanemad küsisid arstilt, kas ma olen piisavalt mittekollane ning kas mu peakuju vastab normaalsusele. Mul oli sündides selline lahe kiivrikujuline pea, mis tekkis õigetpidi! kõhus istumisest ja muutub varsti täiesti tavaliseks peaks, aga kuuldavasti tavaline pea pidi ka hea pea olema.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>