5 kuud – karantiin?

5-kuud-karantiin

5 kuud – karantiin?

Täna on 1. aprill –  üks ütlemata tore päev. Olen nüüdsest 5-kuune beebi. Kingituseks sain täditütre. Sündis just minu sünnipäeval. Nüüd ootan, millal saab temaga kohtuda. Ma muidugi ei tea, mis teemal nii noortega rääkida. Meie maailmavaated on vanusevahe tõttu liiga erinevad…aga vaja oleks rohkem suhelda küll, sest viimasel ajal pole sotsialiseerinud peale vanemate mitte kellegagi. Nad ei üllata eriti millegagi enam. Nüüd oleme väga palju toas kükitanud. Isa ei käi isegi tööl enam. Ei tea, kas lasti lahti vaene mees.

Vanemad mulle sellel teemal midagi rääkinud ei ole, aga oma eakaaslaste käest saadud lugejakirjade tõttu olen enamvähem informeeritud. Selle asja nimi on karantiin. Küsisin, kas seda annab suhu toppida, et saaks rohkem uurida. Selgus, et pole võimalik. Ta lihtsalt on nüüd igas kodus.

Veebruaris kirjutas Li Na Hiinast ja ütles: “Uffuff, asi läheb jamaks. Püsi kodus!”
(乌夫乌夫,它将变得一团糟。待在家里)

 

2 nädalat tagasi kirjutas Adam Manchesterist: “Uffuff, väike probleem tekkis. Saada toitu!”

 

Minu elu läks aga pahaaimamatult edasi. Õppisin nüüd lõpuks seljalt keeramise ära ja olen teel iseseisva elu poole. Roomamise tehnikat hakkasin vaikselt lahti harutama paar päeva tagasi. Vanemad ei ole ka kõige taibukamad, et õpetavad ja aitavad mind selles. Ei ole mõtet saagida oksa, millel ise istud. Pärast peavad mind taga ajama hakkama.

Elu muidu ikka endiselt väga mõnus: magad päevad läbi, röhitsed, peeretad, sülitad. Ma kahtlustan, et tulevikus seda luksust ilma probleemideta nautida ei saa, aga oma hüvesid lapsed olevikus nautida ei oska. Alles siis, kui oled 30, töötad 10h päevas,  kodus lapsed karjuvad ja naine ei luba ühtegi üleval nimetatud tegevust teha, siis on su nädala parim hetk pühapäeval, kui lähed prügi viima ja jood konteineri taga kiirelt ühe õlle ning mõtled, et…. olid ajad.

Päeval teen ma 4 uinakut. Mul on eale vastav graafik. Ärkveloleku ajad vaikselt pikenevad. Praegu on ärkvelolekuajad 1h ja 30 minutit, 1h ja 45 minutit, 2h, 2h ja 15 minutit. Ma ise võtaks vabalt, aga ema ajab järge. Temaga pole õnnestunud vaielda. Kuna uneaeg väheneb ja päevauinakuid peaks hakkama 3 tulema, siis viimaseid olengi saanud üle lasta. Silmad on pärani peas ja nad võtavad mu vankrist välja. See-eest pannakse varem magama, seega hetkel veel töötan head plaani välja. Hakkasin öid tuksi keerama. Ärkan nüüd 5-8 korda üles. Päeval magan rõdul vankris, sest toas magamise vastu olen ma suutnud juba varasemast ajast visa vastupanu osutada…midagi on ikka õnnestunud ka. Natuke kardan seda, et äkki hakatakse ööseks ka rõdule jätma.

 

Eelmisel sünnipäeval kiitlesin, et suudan kuklani kakada. Nüüd sain midagi tõestuseks ka. Tegemist on kolmeeteapilise protsessiga: kogud, täidad mähkme ääreni.. ning siis sihid kõrgeid eesmärke.

 

Alates märtsi keskpaigast olen pidanud iga päev nende asjadega mängima. Vanemad ütlesid mulle sündides, et ostavad mulle alati kõige kallemaid mänguasju.

 

Karantiini alguses käisime perega pooltühjas loomaaias. Siin mina kaamelitega.

 

Siin mina jääkaruga

 

ja siin mina lõvidega.

 

Mis aga uus elukuu toomas on, Allikate järgi peaks 5-kuune beebi installima endale järgmised oskused ja võimed:

  • Uued emotsioonid, ärevuse tekkimine võõraste läheduses (nagu neid oleks läheduses praegu),  lalisemine
  • Võib hakata sööma tahket toitu, kui näitavad valmisolekut selleks (mina olen näidanud juba mitu kuud seda, aga taldrikult ei pisteta midagi hambusse. Probiootikumi söön lusikaga aplalt)
  • Lihtsad tegevused nagu rääkimine, laulmine, jutustamine annavad arengule nüüd eriti palju juurde.
  • Haarab eemalolevate asjade järele, lutsutab oma käsi (jep)
  • Keerab seljalt kõhule
  • Magab 11-14h ööpäevas

See on kõigest suvaliselt valitud nimekiri tegevustest, mida minusugune isend võiks osata. Tõde selgub kuu aja pärast. Püsige kanalil, põnnid!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>