6 kuud ja 12 päeva – nutt ja hala, miks titt ei maga

6-kuud-ja-12-paeva-nutt-ja-hala-miks-titt-ei-maga

6 kuud ja 12 päeva – nutt ja hala, miks titt ei maga

Haloo. Kuuene siin. 12 päeva on sünnipäevast möödunud ja 12 päeva tagasi tahtsin teile, sõpradele, kirjutada. Kuid…sünnipäevapidustused olid karmid ja võtsid kogu energia ära.
Nüüd on asi tõsiseks läinud. 6 kuud on täis ja tuleb hakata intelligentsemalt esinema. Iga päev ei saa enam püksi si…kakada. Nüüd hoian päeva või paar vahet. Iga päev ei tohiks tönnida ka, aga sellega veel tegeleme.

 

                  Pilt on illustratiivne

 

Paar nädalat tagasi sai alustatud meeste toidu söömist. Piim on tittedele ja peab üritama vaikselt koguseid maha võtma hakata, et saaks tervenisti kangema kraami peale minna. Esimesena võtsin ette suvikõrvitsapüree. Osteti päris kõrvits ja tehti peeneks. Ei saa kurta. Kõik võtsin vastu, mis anti. Toiduga ma ei piparda, andke ainult juurde. Järgmistel päevadel sain oma kodustelt diileritelt porgandit, brokkolit, ploomi ja putru. Teenisin usalduse ja sain lõpuks ka liha. Ma ei tea, kas mulle tundus või oligi mu biitseps pärast söömist oluliselt suurem.

 

                   Porks
            Ploom, suvikõrvits jm

 

 

 

 

 

 

 

Räägiks natuke mängimisest ka. See on üks päeva põhitegevusi, kuna une peale mul aega ei kulu. Mulle meeldib kõik, mis kõriseb, väriseb, vilgub ja möliseb. Vastavad näited: tatraga täidetud pudel, vibreeriv putukas, valgusega pall ja rääkiv raamat. Need on ainult mõned näited. Kui üldiselt ma nõuan iga väikse aja tagant uut ja huvitavat mänguasja, siis on üks imemasin, millel on peaaegu kõik eelpoolnimetatud tunnused ja ta ei tüüta ära – väike tolmuimeja. Mul lähevad alati silmad põlema, kui see tööle pannakse. See pannakse tihti. Isa ajab sellega ema juuksekarvu taga. Mitte neid, mis peas on. Neid, mis on maha kukkunud. Probleem on selles, et ega neid pähe polegi palju jäänud. Ma olen vihjetest aru saanud, et need kukuvad minu pärast ära. Mulle antakse piimaga vist kõik toitained ära ja ema peas on pikk põuaperiood. Kogu energia, mida endale laadida saan, selle ma laen. Ma ei ole isekas, aga ma tahan energiat. Ma ei ole egoist, aga ma arvan, et mulle on seda rohkem vaja. Nii ma olengi siis see tüüp, kes paigal ei püsi. Off nuppu ei ole. Ma olen beebide Jack Russell.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

See viibki meid järgmise probleemini. Vanemate probleemini, mitte minu. Ma ei maga. Peaaegu üldse ei maga. Kuu aega tagasi kadus ära see vajadus. Ema vaatles ja uuris mind ning proovis ise diagnoosi panna – B12 puudus. Mis iganes kahtlane aine see on. Mind viidi laborisse ja võeti vereproov – oligi nii. Täitsa vähe on Beed. Sain kohe tablettide kuurile. Kurat nii noorelt juba ravimite peal. Igatahes, mul oli aukartus selle asja ees ja magasin hirmuga järgmised 2 päeva korralikult. Siis sain aru, et ega ta nii kiiresti ka ei mõju ja jätkasin endistviisi. Nüüd siis siiani käib mingi nutt ja hala, et beebi ei maga. Aga…mul on lihtsalt kõrge töövõime ja ma ei taha üle poole tunni. Nagu kellavärk ma ärkan poole tunni möödudes üles. Ükskõik kuhu mind magama on saadud ja mis trikke üritatud. Eile ja täna tegingi 3x30min päevaunesid ja kütsin terve päev agressiivselt mänguplatsil ringi. Prooviti ka kahe une peale üleminekut, lootuses, et ma olen rohkem väsinud, aga ei. 30 minutit pikali ja siis Full Mode läheb peale. Mõnikord ma ikka olen maganud ka tunni. Olid ajad, kui ma magasin parimaks tulemuseks 2h. Ma usun, et mu noored sõbrad teevad selle lõdva randmega üle, iga päev.
Kell 18.00 – 19.00 pannakse mind magama. Vann, korraline hooldus ja tuttu. Aaaga ega ma siis kergelt ei uinu alati. Lihtsalt nii palju jäi veel tegemata ja juba topitakse voodisse. Vahel tönnin, vahel lõugan. Brigaad aetakse kohale, et mind unne saada. Nad leiutasid mingi nipsutamise variandi, mis mul juhtme täiesti kokku ajas. Hüpnoos mõjus ja ma ärkasin mitu tundi hiljem, õnneks oma voodis ikka. Kuid, keskmisest intelligentsem nagu ma olen, sain ma sellest paari nädala möödudes jagu ja nüüd mõjub see ainult päevavalguses, kui ma kätt näen.
Öösel ärkan iga paari tunni tagant umbes. Nõuan süüa. Ema üritab muuta seda, et tahan ainult uinumiseks sööki ja soovib, et ma õpiks paremini ise magama jääma. Mina olen kategooriliselt vastu sellisele rumalale mõttele ja nii me siis aeg-ajalt kempleme, kui mul pole söögiaega. Hirmsa Cry Mode’i võin peale panna väga kauaks. Eks paistab, kes siin lõpuks peale jääb.
Ärkan ma vahemikus 4.00 – 6.00. Siiani kõige varem 3.20 ja kõige hiljem 7.00. 7 ongi see aeg, kui mind voodist välja lubatakse. Seega pean ma leidma endale seniks tegevust. Mõnikord jutustan pikalt, mõnikord rooman ema juurde ja hakkan teda juustest kakkuma. Nendest, mis veel alles on. Kiskuda saab ka põskedest, huultest ja ninast.
Nii me siin toimetame, Vanemad püüavad hakkama saada. Selle aja jooksul isegi ema läks ükskord endast välja, aga ta varjas seda minu eest. Siis, kui ema ja isa jälle loppis nägudega on, ütlevad nad, et on justkui nagu rongi alla jäänud…ja mina olin rongijuht. Kui on olnud eriti unevaene öö, siis pidavat ma depoos oma rongiga edasi-tagasi sõitma ja nii aetakse neid korduvalt alla. 

 

Ükskord ema tahtis valada teed kruusi ja panna putru kaussi – liiga keeruline.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uut on veel ühtteist. Ma olen nüüd Instagrammi konto teinud vanemate loata ja kolan seal vahel ringi ning tüütan teisi beebisid. Sealt on uusi sõpru tulnud. Kõikide nimesid ma veel ei tea, aga 3 kamraadi on küll juba välja kujunenud. CraftsforAarald on Aaraldi mänguasjavabriku konto,  kus sõber Aaraldile teeb ema igasuguseid vägevaid mänguasju. Ei ostagi poest, väga veider. Igatahes tehti mulle ka sealt üks mänguasi ja peab ütlema, et need mittemänguasjad on kõige lahedamad. Aaraldiga oleme suhteliselt üheealised. Ta on mõned päevad vanem.
Järgmine boss on beebiharri. Harri on selline chill vend, kes oma noore ea kohta (sai viieseks) on uskumatult enesekindla hoiakuga. Pilte vaadates ja jutte kuulates tekib tunne, et ta pole ainult kodus ülemus, vaid kamandab mingeid teisi perekondi ka.
Järgmine kutt on Villu, Villiam Valter. Temaga olen ma koos isegi ujumas käinud suures basseinis. Villu on juba elukogenud mees. Varsti saab kaheksaseks. Kõik trikid ja pahandused võtame me sealt. Villu on nagu teerajaja. Ta kõnnib neljakäpukil ja tudiseb ka täitsa oma jalgade peal – ulme. Villuga suhtlemisel peab aga ettevaatlik olema. Temaga saab ühendust ainult läbi tema vanemate konto ja nii ei saa kõiki salajutte julgelt rääkida.

Ilmad on siin ilusaks läinud ja käin nüüd oma tankiga parkides lapsi ja vanureid hirmutamas. 

 

Õues kohtume. Tsau!

 

 

 

 

4 thoughts on “6 kuud ja 12 päeva – nutt ja hala, miks titt ei maga

  • Villu

   May 14, 2020 at 19:33 Reply

   Tere tulemast päris toiduga maailma🍗 Ja nagu ikka, siis oli jälle nii tore sinu viimaste tegemistega ennast kurssi viia ja anna teada, kus parkides veeremas käid. Tuleks viskaks ka võibolla pilgu peale…

   • Uffuff

    May 15, 2020 at 16:54 Reply

    Päris toit on hea tõesti, Villu. Anna teada, kui mõne uue maitse avastad jälle. Minu maitsemaailm on alles beebisokkides.
    Ma veeren mitmes pargis. Mine tea, võib-olla millalgi hängimegi koos. Siis jätame vanemad koju.

  • Jens

   May 14, 2020 at 19:48 Reply

   Appi! Ma loeksin nagu juttu endast! Täpselt samamoodi asjatan mina ka, et ainult 30min unesid teen päeval ja ärkan varakult, et ikka võimalikult maksimumi päevast võtta. Olen ka aru saanud, et silmad peab kohe lahti tegema kui emme proovib kuskile hiilida kui ma natuke puhkan silmad kinni. Ta vist ei saa aru, et ma ju sellepärast lutti ei tahagi, et tema lutt on kõige parem. Olen ka kuue kuune, tere sõber!

   • Uffuff

    May 15, 2020 at 16:45 Reply

    Jens! Kus sa küll olnud oled? Tervitan sind suure kummardusega (kui oskaks). Kolmekümneminutiklubi hakkab vaikselt kasvama meil siin. Ma peaks rohkem treenima seda hiilimisvastast andurit, mis ei laseks ema minema mu une ajal. Üldiselt tuleb hästi välja, aga tahaks ka perfektsust. Mis tal muud ikka teha oleks.
    Kuidas ma ennast sinu tegemistega kursis saan hoida?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>